Med 14. in 16. aprilom se je Ljubhospic predstavil na sejmu Medical v Gornji Radgoni. Sejem je privabil številne obiskovalce in razstavljalce, tako domače kot tuje. Sejem je bila enkratna priložnost, da široko in strokovno javnost obvestimo, da je hiša ponovno odprta in sprejema uporabnike z vseh koncev države, ne samo Ljubljane.

V četrtek, 14. aprila je s. Emanuela Terezija Žerdin, ki je sicer v hiši vodja oskrbe, imela tudi krajše predavanje z naslovom “Ko je človek najboljše zdravilo”, s katerim je predstavila filozofijo hospic oskrbe v Hiši Ljubhospica.

Iskreno se zahvaljujemo tudi organizatorjem sejma, ki so nam dali priložnost, da se predstavimo.

“Sejem MEDICAL se ne bi mogel zgoditi v bolj pravem času kot se je, saj se z zdravstvom in zdravjem vsakodnevno ukvarjamo tako v Sloveniji kot v svetu. V Sloveniji ne mine dan, ko ne bi bila v ospredju problematika, ki se dotika zdravja ali zdravstvenega sistema. Veliko se govori tudi o svetovnih zdravstvenih organizacijah, ki pa so vedno bolj odvisne od bogastva držav in bogatih donatorjev.”

Janez Erjavec, predsednik uprave Pomurskega sejma ob zaključku sejma MEDICAL