V četrtek, 10. novembra 2016, smo v Hiši Ljubhospica gostili študentski pevski zbor Mladost–Pesem–Prijateljstvo. S svojim radostnim petjem so našim uporabnikom, prostovoljcem in zaposlenim polepšali praznični predvečer martinovega. Namreč sveti Martin velja za zavetnika hospica. Legenda pravi, da je kot rimski častnik nekega jutra pred mestnimi vrati Amiensa (kraja severno od Pariza), srečal berača. Ker ni imel nič drugega, kar bi mu lahko podaril, je prerezal na pol svoj topli vojaški plašč (lat. palias) in podaril eno polovico beraču. Njegovo človekoljubno dejanje danes povezujemo s celostno hospic paliativno oskrbo, ki ljudem v zadnjem obdobju življenja nudi varen prostor in blaži moteče simptome napredovale bolezni.

Vsem članom pevskega zbora se iz srca zahvaljujemo, da so nas obiskali in dodali življenje dnevom, ki nam preostajajo.