Na obisku v hiši Ljubhospica smo 13. decembra 2016 gostili predavateljico dr. Sue Taplin iz Anglije. Preden se je zaposlila na univerzi v Suffolku je bila kot socialna delavka na področju paliativne oskrbe vključena v oskrbo bolnikov v različnih hospicih v Angliji.

Pred obiskom Sue Taplin smo se udeležili njenega predavanja na Zdravstveni fakulteti. Govorila je o »Podpori ljudem na koncu življenja« in o »Multidisciplinarnem pristopu k oskrbi«. Dr. Taplin je raziskovalka koncepta paliativne oskrbe, pomembnosti multidisciplinarnega pristopa ter komplementarnega sodelovanja različnih strokovnjakov pri oskrbi posameznikov in njihovih svojcev. Seznanila nas je z idejo »prožnosti«, ki je pomembna tako za svojce in družinske člane, kot tudi za nas, kot profesionalne oskrbovalce.

Po prijetnem srečanju v hiši, ogledu ter izmenjavi izkušenj smo dr. Sue Taplin z veseljem povabili, da nas obišče naslednjič, ko bo ponovno gostovala v Sloveniji.