Dušebrižnik Hiše Ljubhospica, dr. Silvo Šinkovec, je na dnevu odprtih vrat predstavil zadnjo številko Vzgoje. Številka je posvečena kulturi umiranja ter sprejemanju padcev v našem življenju, tanatagogiki. Predstavljamo delo hospica, pomen timskega dela z umirajočimi ter način spremljanja oseb, ki se poslavljajo s tega sveta. Razmišljamo tudi o kulturi poslavljanja in vlogi šole pri tem. V tej številki si lahko preberete tudi pogovor z direktorjem Ljubhospica, dr. Marjanom Sedejem.
Življenje pa ni samo rast in razvoj, ni samo napredovanje in zmagovanje, niso samo dosežki in stopanje na višje stopničke, ampak je tudi nazadovanje, izgubljanje, zastoj, porazi, sestopanje s stopničk. Empiristično in pozitivistično miselno obzorje, tako Pediček, je človeka pehalo v stalen razvoj, ki se je končal v storilnosti in potrošništvu. Posledica te miselnosti je ogroženost planeta zaradi izropanosti, pregretosti in onesnaženosti. Človek pa je ujet v filozofijo stalne rasti in večne mladosti ter prestrašen pred neuspehom in tabuizacijo umiranja in smrti. (Šinkovec, 2016)
Revija Vzgoja je revija za učitelje, vzgojitelje in starše, je namenjena učiteljem, vzgojiteljem, staršem in vsem, ki delajo z otroki in mladimi. Revija izhaja od leta 1999, štirikrat letno: marec, junij, september, december. Aktualna in zanimiva je tako na pogled kot po vsebini. Po svoji uredniški zasnovi je interdisciplinarna in odpira vprašanja, ki se dotikajo osebnostne rasti mladih – v vrtcih, osnovnih in srednjih šolah ter drugih formalnih in neformalnih oblikah vzgoje.